172 بازدید

پایین بودن راندمان در حوزه معدنی به خاطر فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات است

دنیای معدن- معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: پایین بودن راندمان در حوزه معدنی به خاطر فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات معدنی و صنعتی است اکنون تجهیزات بسیار قدیمی هستند.

Images

به گزارش دنیای معدن، امیرحسین قناتی روز شنبه در نشست خبری گزارشی از وضعیت خودروهای فرسوده ارایه و اظهار کرد: بیش از ۹ میلیون دستگاه خودرو در کشور فرسوده است. بر اساس آمارها ۲۶۰ هزار کامیون و کشنده، ۷۴ هزار مینی‌بوس و بیش از هفت میلیون خودروی سواری فرسوده در کشور وجود دارد.

 

وی افزود: پیش از این قانون هوای پاک تردد این خودروها را در کشور ممنوع کرده بود که با شکسته شدن رای در دیوان اکنون خودروهای فرسوده با دریافت معاینه فنی مجاز به تردد هستند.

معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد: باید خودروها و ماشین آلات از رده خارج و جایگزین آن شاهد خودروهای نوسازی باشیم چرا که این حمل و نقل فرسوده منجر به تبعات زیست محیطی و افزایش مصرف سوخت شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل دریایی نیازمند نوسازی شناورها هستیم گفت: در حوزه دریایی ۶۰۰ فروند انواع شناورها ‌ و ۲۰۰ فروند اقیانوس پیمای بزرگ داریم.

قناتی ادامه داد: ۱۱۹ فروند اقیانوس پیمای بزرگ و ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه شناور کوچک در کشور نیاز داریم تا بتوانیم به حوزه حمل و نقل توسعه دهیم.

وی با اشاره به اینکه در ناوگان هوایی حدود ۳۳۰ فروند پرنده در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد کمتر از ۲۵۰ فروند قابلیت پرواز دارد که تعدادی از این فروندها نیز به دلیل کسری قطعات یدکی، اقلام مصرفی و یا دوره های تعمیراتی باید از پرواز خارج شوند.

معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خاطر نشان کرد: ظرفیت زیرساخت‌های خوبی برای توسعه ناوگان در کشور وجود دارد که باید از این توان بهره برد.

https://b2n.ir/b85022

 

نظرات

نظرات کاربران 0 نظر

نظر بدهید

نظر بدهید

تعداد بازدیدکنندگان امروز : 875 تعداد بازدیدکنندگان دیروز : 467 تعداد بازدیدکنندگان کل : 142014

کپی رایت © 1401 برای انجمن صنفی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده کشور محفوظ است